Przygotowanie pacjenta do zabiegu operacyjnego

PRZYGOTOWANIE PACJENTA DO ZABIEGU OPERACYJNEGO

 • Przez 24 godziny od umówionego terminu operacji zalecana jest dieta głodowa (wodę do picia podajemy normalnie). Zwierzęta po podaniu leków znieczulających często wymiotują, co może prowadzić do ciężkich powikłań (np. zachłyst tchawicy i płuc). U szczeniąt i kociąt do 6- go miesiąca życia wystarczy 12 - sto godzinna dieta głodowa.
 • W dniu zabiegu należy przynieść koc lub ręcznik należący do Państwa Pupila, koty mogą być przyniesione w tzw. transporterze.
 • Po zabiegach na jamie brzusznej, aby zwierzę nie lizało rany, zakładamy fartuch (ubranko) pooperacyjne. W przypadku operacji dotyczących innych części ciała (np. kończyn) konieczne jest założenie kołnierza. W tym celu prosimy, aby psy posiadały obrożę skórzaną lub parcianą.
 • Przed rozpoczęciem operacji zakładany jest wenflon (wkłucie do żyły), co umożliwia szybkie podanie leków, kroplówki itp. Następnie pole operacyjne zostaje wygolone. Technika znieczulenia dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Podczas wszystkich zabiegów operacyjnych monitorowane są podstawowe funkcje życiowe organizmu (oddechy, praca serca itp.).
 • W celu zminimalizowania ryzyka narkozy, zwłaszcza u psów i kotów powyżej 7 - go roku życia, wskazane jest przeprowadzenie badań krwi:
  - badanie biochemiczne - umożliwia ocenę podstawowych parametrów dotyczących pracy nerek i wątroby (narządów odpowiedzialnych za metabolizm leków znieczulających) - koszt 40, PLN
  - morfologia - umożliwia ocenę układu biało- i czerwonokrwinkowego, wykrycie ewentualnej anemii i innych nieprawidłowości - koszt 20, PLN
  Badania te przeprowadzamy na czczo, wyniki uzyskiwane są w ciągu 10 minut, istnieje możliwość rozszerzenia ww. badań.
  - w przypadkach uzasadnionych proponujemy konsultację kardiologiczną, badanie RTG i in.
 • Każdy pacjent zaraz po operacji otrzymuje leki przeciwbólowe, które będziecie Państwo kontynuować w domu w formie tabletek lub syropu.
 • Po zabiegu należy Waszemu Pupilowi zapewnić ciepło (zwłaszcza koty sa wrażliwe na wychłodzenie !) oraz spokój. Dokładne zalecenia są zależne od rodzaju przeprowadzonej operacji
    O nas   Oferta     Ortopedia      Przygotowanie do zabiegu      Nasza kadra     Sklep     Galeria     Kontakt                                          design by anfit