Oferta

1. Profilaktyka:
- szczepienia, odrobaczanie itp.
- konsultacje z zakresu żywienia i pielęgnacji psów i kotów
2. Diagnostyka i leczenie chorób wewnętrznych:
- morfologia i biochemia krwi - wynik badania uzyskujemy po około 10 - 15 minutach
- badanie moczu
- badanie zeskrobin skóry
- badanie kału
- testy w kierunku chorób zakaźnych i chorób trzustki
- badanie histopatologiczne
- konsultacje z zakresu chorób wewnętrznych, dietetyki, dermatologii, kardiologii itp.
3. Znakowanie zwierząt mikroczipami, wystawianie paszportów
4. Diagnostyka RTG
- stawy biodrowe - RTG stawów biodrowych przeprowadzamy u zwierząt w każdym wieku, jednak u psów ras podatnych na dysplazję stawów biodrowych proponujemy wykonywać pierwsze badanie RTG przed ukończeniem 4 miesiąca życia. Ze względu na specyfikę ułożenia pacjenta konieczne jest krótkotrwałe (10 - 15 min.) znieczulenie psa. Na życzenie właściciela wysyłamy zdjęcia w celu wpisu do rodowodu.
- stawy łokciowe - wykonujemy tzw. zdjęcia przeglądowe oraz zdjęcia w kierunku dysplazji stawów łokciowych (3 projekcje)
- stawy kolanowe - zdjęcia przeglądowe oraz zdjęcia w kierunku zwichnięcia rzepki
- zdjęcia pozostałych elementów układu kostno - stawowego psów i kotów
- RTG klatki piersiowej oraz jamy brzusznej
- RTG przewodu pokarmowego z kontrastem
5. Diagnostyka i leczenie chorób oczu
6. Stomatologia - ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, ekstrakcje, chirurgia jamy ustnej
7. Chirurgia i ortopedia - szczegóły na podstronie CHOROBY

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w znieczuleniu ogólnym wziewnym, z użyciem aparatów anestezjologicznych oraz monitorów funkcji życiowych, tak, aby zwiększyć do maksimum bezpieczeństwo naszych pacjentów.
Do każdego zabiegu używane są wyłącznie narzędzia sterylizowane w autoklawach, jak również jednorazowe jałowe serwety operacyjne, fartuchy, rękawiczki itp. Codziennie na salach operacyjnych włączane są lampy bakteriobójcze. To wszystko zapewnia najwyższy standard czystości chirurgicznej.
Przychodnia posiada salę przedzabiegową, w której przygotowujemy naszych Pacjentów do operacji, oraz 2 sale operacyjne. W jednej z nich przeprowadzamy wyłącznie zabiegi ortopedyczne, w drugiej pozostałe operacje z zakresu tzw. chirurgii tkanek miękkich.
Po zabiegach zwierzęta wybudzają się w sali pooperacyjnej w osobnych boksach, będąc pod ciągłym nadzorem personelu Przychodni.  


Do zabiegów oraz wizyt specjalistycznych (w tym RTG) należy wcześniej umówić się telefonicznie. Prosimy, aby zwierzęta do badania RTG były na czczo (min. 12 godzin głodówki, woda do picia do woli). Pacjentów do zdjęcia rentgenowskiego przytrzymują właściciele, dlatego też wskazana jest obecność 2 osób (wykluczone są kobiety w ciąży i młodzież poniżej 18 roku życia).
 
 

    O nas   Oferta     Ortopedia      Przygotowanie do zabiegu      Nasza kadra     Sklep     Galeria     Kontakt                                          design by anfit